PrestaShop

ÖNEMLİ! Kurulumdan önce; eğer yüklü bir PayTR Ödeme Modülü var ise kaldırılması gerekmektedir. Aksi taktirde modül doğru bir şekilde çalışmayacaktır.

 1. ADIM: Modül kurulumu için yapılması gerekenler;
  • İndirdiğiniz paytr_prestashop.zip dosyasını PrestaShop içerisinde bulunan Modül Yükle seçeneği ile seçerek otomatik olarak yükleme yapabilirsiniz. Eğer yukarıdaki yöntem ile yükleme yapamıyorsanız; indirdiğininiz zip dosyasını çıkartarak paytrcheckout klasörünü, ftp bağlantısı ile web sitenizin klasör yapısına ulaşarak public_html/modules klasörünün içine yapıştırın.
  • PrestaShop yazılımınızın Admin paneline giriş yapın.

1.7.X ve üzeri sürümler için;

 • Menüden Modül Kataloğu altından PayTR olarak arama yaparak modülü bulun ve yükleme işlemini gerçekleştirin.
 • Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Yapılandır Butonuna tıklayarak modül sayfasına ulaşabilir API Entegrasyon Bilgilerini girerek kurulumu tamamlayabilirsiniz.
 • Eğer Yapılandır Butonu görünmez ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. o Menüden Modüller başlığı altından Modül Manager sayfasına ulaşın. o Listelenmiş Modüller içerisinde Diğer başlığı altında PayTR Sanal POS modülünü bulun. o Yapılandır diyerek ilgili ayarları tamamlayın.

1.6.1.x sürümleri için;

 • Menüden Modüller başlığı altından PayTR olarak arama yaparak veya Ödemeler ve Ağ Geçitlerine tıklayarak PayTR Sanal POS modülünü bulabilirsiniz.
 • Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Yapılandır Butonuna tıklayarak modül ayar sayfasına ulaşabilirsiniz. BİLGİ: Modül için gereken API Entegrasyon Bilgilerine https://www.paytr.com/magaza adresine ulaşarak Bilgi menüsü altında bulabilirsiniz.
 1. ADIM: Bildirim adresinin yapılandırması;
  • PAYTR Mağaza Paneli’ne (https://www.paytr.com/magaza) giriş yaparak, Ayarlar bağlantısına tıklayın.
  • Bildirim URL Ayarı bölümünde bulunan Belirle linkine tıklayın.
  • Bu bölüme bildirim olarak “http://SİTENİZİN-ADRESİ/index.php?fc=module&module=paytr&controller=notification" adresini sitenize göre düzenleyerek KAYDET butonuna tıklayarak ayarlarınızı kaydedin.

- BİLDİRİM URL HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Eğer sitenizde SSL var ise, Protokol’ü HTTPS olarak ayarlamanız gerekmektedir. SSL sertifikanız yok ise, kesinlikle HTTPS seçimi yapmayın. Sitenizde daha sonradan SSL kurulumu yaptırırsanız, bu alana tekrar gelerek Protokolü HTTPS olarak değiştirerek kaydedin. (Bildirim URL hakkında daha fazla bilgi için, entegrasyon dokümanının 2.ADIM’ını inceleyebilirsiniz)

- ENTEGRASYONUN HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Bildirim URL tanımı yapıldıktan sonra birkaç test ödemesi gerçekleştirerek, Paytr Mağaza Paneli > İşlemler altında Başarılı ibaresini gördükten sonra lütfen Paytr Mağaza Paneli > Destek bölümünden canlı moda geçmek için bize bilgi verin. Eğer Devam Ediyor bilgisi görüyorsanız, işlemin detayına girerek bildirim hatalarını görebilir, gerekli kontrolleri ve düzenlemeyi yapabilirsiniz.

 • SEO URL YAPILANDIRMASI: Yönlendirmelerin doğru çalışması için sitenizde SEO URL yapısının aşağıdaki görsele uygun olması gerekmektedir.

PrestaShop 1.6.x ve 1.7.x modülünü aşağıdan indirebilirsiniz. Ayrıca PrestaShop iFrame API Taksit Modülü kullanmak isterseniz, versiyonunuza uygun modülü indirerek ürün sayfasında taksit tablosunun görünmesini sağlayabilirsiniz.

PrestaShop 1.6.x ve 1.7.x versiyonları için iFrame API

PrestaShop iFrame API 1.6.x Taksit Tablosu - (Kurulum dokümanı dosya içerisindedir)

PrestaShop iFrame API 1.7.x Taksit Tablosu - (Kurulum dokümanı dosya içerisindedir)