Direkt API Entegrasyonu

Direkt API çözümünde, kullanılacak tüm servislerin kullanılacak yapıya entegre edilmesi ve test işlemlerinin sağlanması mağaza tarafından yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı ödeme sayfasının çalışması, kullanılacak servislerin sağlıklı şekilde oluşturulması ve herhangi bir işlem kaybı yaşamamak adına, yazılım bilgisine sahip olunması gerekmektedir. Direkt API çözümünde, güvenlik olmak üzere tüm akış mağaza sahibinin kontrolünde ve sorumluluğundadır. Bu çözümde herhangi hazır bir yapı bulunmamaktadır. Direkt API çözümünü kullanma talebiniz, ilgili birimlerimizin onayından geçmesi halinde mağazanıza tanımlanmaktadır. Bu konu hakkında talebinizi reddetme veya onaylama hakkını PayTR kendinde saklı tutmaktadır.

ENTEGRASYON HAKKINDA ÖNEMLİ ÖN BİLGİLENDİRME:
Mağaza Bilgileri: Entegrasyon için gerekli olan API entegrasyon bilgilerine Mağaza Paneli > Destek & Kurulum > Entegrasyon Bilgileri bölümünden ulaşabilirsiniz. (Bu bilgileri sadece Ana Kullanıcı ve Teknik kullanıcı görüntülüyebilir.)
Entegrasyon 2 Adımlıdır:

  1. ADIM – Web sitenizde ödeme formunun hazırlanarak API tarafından ihtiyaç duyulan bilgilerin PayTR sistemlerine gönderilmesi.
  2. ADIM - PayTR sisteminin ödeme sonuçlarını bildireceği, sitenizin bildirim sayfasının(Bildirim URL) ayrı olarak hazırlanıp kodlanması.

Yardım talepleriniz için Mağaza paneli Destek & Kurulum sayfasındaki Destek Sayfasından mesajlarınızı göndermenizi rica ederiz.

Web siteniz veya uygulamanız üzerinde kullanabileceğiniz, PayTR görsellerini indirmek için tıklayın.

Direkt API dokümanı ve tüm servisleri indirmek için tıklayın.