Linkle Ödeme Çözümü Entegrasyon Süreçleri ve Canlı Moda Geçiş

1- Linkle Ödeme Başvurusunun Yapılması

https://paytr.com/magaza/linkle-odeme-basvuru adresinden Linkle Ödeme başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

2- Test Ödeme Linki Oluşturma

Onaylanan başvurunuz sonrasında, PayTR Mağaza Paneli içerisinde bulunan Linkle Ödeme https://www.paytr.com/magaza/linkle-odeme sayfasına erişebilirsiniz. Linkle Ödeme sayfasında bulunan PayTR Ödeme Linki Oluştur butonu ile oluşturmak istediğiniz link türünü (Ürün/Hizmet veya Fatura/Cari) seçerek sürece devam edebilirsiniz.

3- Ödeme Linki Ayarların Yapılması

Link türü seçmenizin ardından açılan sayfada ilgili alanları alacağınız tahsilat doğrultusunda doldurun. Taksit seçeneklerini açmak istemeniz durumunda, Peşin Fiyatına Taksit ayarlaması yapabilirsiniz.

Peşin Fiyatına Taksit ayarları açıklamaları şu şekildedir:

Ayar Yok

Bu seçeneği işaretlemeniz durumunda, seçmiş olduğunuz taksit sayıları belirlenen komisyon oranları çerçevesinde müşteriden tahsil edilecek ve herhangi bir Peşin Fiyatına Taksit koşulu uygulanmayacaktır.

Mağaza Varsayılanı

İlgili alanı seçmeniz durumunda PayTR Mağaza Paneli > Destek & Kurulum > Taksit Ayarları sayfasında bulunan Peşin Fiyatına Taksit alanında tanımlı olan taksit ayalarınız, oluşturulan link üzerinde geçerli olacaktır.

Özel Ayarlar

İlgili alanı seçmeniz durumunda oluşturacağınız linkinize özel Peşin Fiyatına taksit ayarları yapabilirsiniz. Bu ayarlar sadece ilgili link üzerinde geçerli olacaktır.

4- Ödeme Linkinin Gönderimi

Oluşturmuş olduğunuz linkleri Ödeme Linkleriniz alanında görüntüleyebilirsiniz.

E-Posta, SMS gönderimini sunulmuş olan hizmet çerçevesinde PayTR aracılığı ile iletebilirsiniz. Dilerseniz bağlantıyı kendi belirleyeceğiniz alanlara yerleştirebilir veya dilediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz. Ayrıca QR Kod oluşturma seçeneği ile ödeme linkiniz için QR üretebilir ve dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

5- Test Ödeme Tahsilatına Başlama

Oluşturmuş olduğunuz Ödeme Linki’ni tarayıcınızda açarak, PayTR tarafından sunulmuş ödeme sayfasına ulaşabilirsiniz. Ulaşılan sayfa üzerinden sunulan alanların eksiksiz olarak doldurulması sonrasında Ödeme Sayfasına Devam Et butonu ile ödeme adımına geçebilirsiniz.

6- Test Ödeme Tahsilatının Tamamlanması

Açılan ödeme sayfasına ön tanımlı olarak gelen Test kart bilgileri sayesinde Ödeme Yap butonuna tıklamanızın ardından PayTR’a ait Test 3D Secure sayfasında Gönder butonuna tıklayarak test ödeme işlemini sonuçlandırabilirsiniz.

7- Test Ödeme Tahsilatının Kontrolü

Test işleminizin başarılı olarak sonuçlanmasının ardından, PayTR Mağaza Paneli > Destek & Kurulum > Canlı Mod sayfasından Evet, Entegrasyonu Tamamladım butonuna tıklayarak yapmış olduğunuz test işlemlerinin kontrolünü başlatabilirsiniz. Test akışının başarılı şekilde sonuçlanması ardından Canlı Moda Geçiş Talebi Gönder butonuna tıklayarak canlı moda geçiş talebi gönderebilirsiniz.

8- Canlı Moda Geçiş Bilgilendirmesi

Test işlemleriniz ve talebiniz, 7/24 destek sağlayan birimlerimizce kontrol edilir. Yapılan kontrolün ardından, mağazanızın canlı moda geçişi için herhangi bir sorun bulunmaması durumunda işlem tamamlanır ve sistemde kayıtlı cep telefonu numaranıza SMS, kayıtlı e-posta adresine ise yazılı olarak bildirimi yapılır. Alacağınız bildirimin ardından gerçek ödeme tahsilatına başlayabilirsiniz.